Wpisy z okresu: "styczeń 2023"×

nevada-post-1280x1280

Startupy z szansą na zaistnienie w USA!

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju po raz kolejny umożliwia polskim startupowcom spełnienie amerykańskiego snu i rozpoczęcie działalności na terenie stanu Nevada. Szuka młodych, ambitnych firm technologicznych, które przy wsparciu newadyjskich mentorów przejdą wartościową szkołę startupowego życia. Zyskają unikalne doświadczenie w zakresie skalowania biznesu na rynku amerykańskim, prowadzenia dialogu z wymagającymi inwestorami oraz nawiązywania relacji z kluczowymi partnerami. NCBR wydłużyło nabór w drugiej edycji NCBR-Nevada Acceleration Program (NCBR-NAP) do 1 lutego br.

NCBR-Nevada Acceleration Program, czyli NCBR-NAP, jest pierwszym ogólnopolskim działaniem akceleracyjnym, realizowanym na podstawie Memorandum o Współpracy pomiędzy Polską a stanem Nevada, adresowanym do firm z całej Polski. Celem tego przedsięwzięcia jest łączenie innowacyjnych ekosystemów Polski i stanu Nevada - poprzez akcelerację na rynku amerykańskim- wyłonionych w konkurencyjnej procedurze (selekcji), zarejestrowanych w Polsce, młodych firm technologicznych. Poprzez „młode firmy” NCBR rozumie takie, których data wpisu do rejestrów KRS/CEIDG na dzień złożenia wniosku do Centrum jest nie krótsza niż 6 miesięcy i nie dłuższa niż 3 lata.

Działanie akceleracyjne NCBR-NAP jest skierowane do ambitnych polskich przedsiębiorców o niezbyt długim stażu na rynku, ale posiadających duży potencjał i aspiracje globalnego rozwoju. Dzięki wspólnej inicjatywie z ekosystemem wsparcia start-upów w Nevadzie, NCBR już po raz drugi daje możliwość dostosowania swoich pomysłów biznesowych do wymagań rynku Nevady, a co za tym idzie, otwarcia działalności za oceanem i pozyskania nowych funduszy na rozwój działalności biznesowej na terenie USA.

Premiowane będą te start-upy, których obszary działalności wpisują się zarówno w Krajowe Inteligentne Specjalizacje, jak i w branże kluczowe dla gospodarki stanu Nevada. Wśród tych ostatnich są między innymi technologie wodne, systemy autonomiczne, inteligentne miasta, przechowywanie danych, przemysł wydobywczy czy branża hotelarsko-gastronomiczno-rozrywkowa.

Dla startupów, które mają jeszcze wątpliwości, czy aplikować, NCBR organizuje dzień informacyjny, który odbędzie się w czwartek 26 stycznia o godz. 9:30 w trybie online.

Eksperci NCBR opowiedzą o działaniu akceleracyjnym, jego poszczególnych etapach i warunkach przystąpienia. Zapisy na dzień informacyjny trwają do środy 25 stycznia do godziny 12:00.

Więcej o dniu informacyjnym: https://www.gov.pl/web/ncbr/spotkanie-informacyjne-ncbr-nap-ncbr-nevada

Więcej o programie NCBR-NAP: https://www.gov.pl/web/ncbr/inne-inicjatywy

Czytaj dalej

Konferencja inauguracyjna ARCHITEKT I PRAWO

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy 

Z uwagi na ogromne zainteresowanie Konferencją inauguracyjną
uruchomimy bezpośrednią transmisję o godz.
10:00

 Dołącz do spotkania: link zostanie przesłany dzień przed planowaną konferencją

W imieniu Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego, Rady Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP,

Lubuskiej Okręgowej Izby Architektów zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.


  ARCHITEKT I PRAWO

Konferencja inauguracyjna

informacje szkoleniowe

*CYFRYZACJA PROCESU BUDOWLANEGO

*PROJEKT BUDOWLANY *PRAWO BUDOWLANE *ZASADY WIEDZY TECHNICZNEJ               

*NIEKTÓRE ASPEKTY ROZWIĄZAŃ KONSERWATORSKICH

Termin: 11 stycznia 2023 r.
Miejsce: Gorzów Wielkopolski ul. Targowa 9, sala konferencyjna GOT I piętro

  

Cel konferencji:

  • wytyczenie kierunków i celów działań architektów i uczestników procesu budowlanego wraz z organami państwowymi i samorządowymi współtworzącymi prawo i jego realizację w obszarze urbanistyczno-architektonicznym,
  • wprowadzenie do metodologii zagadnień związanych procesem budowlano-inwestycyjnym, zastosowaniem cyfryzacji w projekcie budowlanym, pozwoleniem na budowę, procedurą legalizacji niektórych samowoli budowlanych,
  • wstęp do treści eksperckich związanych z niektórymi metodami rozwiązań konserwatorskich i renowacyjnych na obiektach zabytkowych.

  

Zgłoszenie prosimy przesłać do 9 stycznia 2023 r.                                                                                           

na adres e-mail: lubuska@izbaarchitektow.pl lub biuro@gotechnology.pl 

Liczba miejsc ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń.

 

Do udziału w konferencji szkoleniowej zapraszamy architektów, właścicieli biur projektowych, kierowników budów, inwestorów, wykonawców realizujących projekty budowlane, zespoły zarządzania projektami, prawników.

Formuła: stacjonarna i on-line 

Do pobrania:

  1. Ramowy program konferencji
  2. Karta zgłoszenia
  3. Karta informacyjna RODO Izby
  4. Karta informacyjna RODO GOT
Czytaj dalej

Nabór do Inkubatora Przedsiębiorczości

Uprzejmie informujemy, że 31.12.2022 r. został zakończony nabór do Inkubatora Przedsiębiorczości. W ramach konkursu Start-up 1.0. wpłynęło 6 wniosków.

Złożone formularze aplikacyjne są w trakcie oceny merytorycznej przez ekspertów. Już wkrótce podamy Państwu więcej informacji i ogłosimy zwycięzcę, który otrzyma na rok w pełni wyposażone biuro oraz pomoc mentora w tworzeniu firmy.

Czytaj dalej
Template error!