Think tank

formularz_got

„Stworzenie w Gorzowie Wielkopolskim inkubatora przedsiębiorczości - Think Tank - stanowiącego platformę wsparcia zawierającą zestaw proinnowacyjnych, profesjonalnych usług dla lubuskich przedsiębiorstw”

Szanowni Państwo,

 

Zapraszamy Państwa do skorzystania oferty Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego Park Naukowo- Przemysłowy Sp. z o.o. realizowanej w ramach projektu „Stworzenie w Gorzowie Wielkopolskim inkubatora przedsiębiorczości - Think Tank - stanowiącego platformę wsparcia zawierającą zestaw proinnowacyjnych, profesjonalnych usług dla lubuskich przedsiębiorstw”.

 

Zespół ekspertów Smart Secure Networks na podstawie swoich doświadczeń będzie pracował z zainteresowanymi firmami w zakresie transformacji systemów zarządzania specjalnie pod kątem wymagań Przemysłu 4.0. Zespół będzie wykorzystywał najnowocześniejsze narzędzia oparte na metodykach wypracowanych w ramach inicjatyw Unii Europejskiej do wspomagania transformacji cyfrowej przedsiębiorstw.

 

Skorzystanie z usługi da możliwość skorzystania z zespołu wysokiej klasy ekspertów, mających już na koncie doradztwo w zakresie transformacji cyfrowej w Polsce z wykorzystaniem metodyk, które pozwolą precyzyjnie określić potrzeby przedsiębiorstw w zakresie transformacji zarzadzania orz przygotować je do korzystania z kolejnych zaawansowanych metod doradztwa których efektem będzie wypracowanie strategii rozwoju, map drogowych czy zindywidualizowanych rekomendacji.

 

Zgłoszenie do  skorzystania z oferty  pod adresem:

https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/8d3f7f05-f172-2db8-43eb-27b8954cb447

 

Termin przyjmowania zgłoszeń do 20.04.2023 roku.

Ilość usług do realizacji dla 10 firm.

Czytaj dalej
software-scaled

Technology & Business Cooperation Days podczas Hannover Messe 2023

Ośrodek Enterprise Europe Network przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza na Technology & Business Cooperation Days 2023 – spotkania kooperacyjne w formule hybrydowej organizowane przy okazji targów Hannover Messe 2023, największych na świecie targów  technologii, innowacji i  produktów dla przemysłu.

Czym są Technology & Business Cooperation Days?

To hybrydowe wydarzenie umożliwiające pozyskanie nowych technologii, koncepcji i rozwiązań, a także nawiązanie międzynarodowych kontaktów biznesowych i znalezienie partnerów do współpracy. Ubiegłoroczna edycja wydarzenia zgromadziła blisko 750 uczestników z 46 krajów.

Dla kogo?

Technology & Business Cooperation Days 2023 adresowane jest przede wszystkim do firm działających w następujących obszarach:

  • rozwiązania z obszaru Przemysłu 4.0 i Smart Factory,
  • efektywne pod względem wykorzystania zasobów i energii technologie produkcyjne,
  • zrównoważona energia i mobilność,
  • narzędzia pomiarowe.

Jak to działa?

Wydarzenie odbędzie się zarówno w formule stacjonarnej, na terenie targów, jak i w przestrzeni wirtualnej, dzięki czemu uczestnicy będą mieli okazję do pozyskania nowych technologii, koncepcji i rozwiązań, a także nawiązania kontaktu z potencjalnymi dostawcami i klientami niezależnie od obecności w Hanowerze.

  • W dniach 4-6 kwietnia 2023 r. odbędą się spotkania online. Nie wymagają żadnego dodatkowego oprogramowania, a jedynie aktualnej przeglądarki internetowej, mikrofonu i kamery internetowej, aby uczestniczyć w wideokonferencjach.
  • W dniach 17-20 kwietnia 2023 r. wydarzenie będzie realizowane w formule hybrydowej, z możliwością spotkań na terenie targów Hannover Messe.

Jak wziąć udział?

  • Zarejestruj się do 31 marca 2023 r. – zrobisz to za pomocą przycisku „Register” na głównej stronie wydarzenia. Zaznacz, w które dni i w jakich godzinach możesz wziąć udział w spotkaniach online lub stacjonarnych.
  • Stwórz profil firmy, aby zaprezentować oferowane i poszukiwane rozwiązania - utwórz przejrzysty profil biznesowy, aby zwiększyć swoją widoczność na platformie i zainteresować pozostałych uczestników. Profil powinien zwięźle opisywać firmę, jej przewagi konkurencyjne i to, jakich partnerów poszukuje.
  • Przeglądaj profile uczestników - przejdź do listy uczestników, aby zapoznać się z działalnością poszczególnych zarejestrowanych firm. Pamiętaj, że codziennie mogą się pojawiać nowe profile.
  • Wysyłaj i odbieraj zaproszenia na spotkania - wysyłaj zaproszenia na spotkania do uczestników, z którymi chcesz się spotkać podczas wydarzenia. Akceptuj lub odrzucaj zaproszenia, które otrzymujesz. Tyko zaakceptowane spotkania zostaną dodane do Twojej indywidualnej agendy.
  • Punktualnie dołączaj do spotkań – aktualizowaną na bieżąco listę swoich spotkań znajdziesz w zakładce Meetings. Jeśli masz umówione spotkania online, pamiętaj, żeby przed wydarzeniem sprawdzić swoją kamerę i mikrofon i, co najważniejsze – być na czas!

Oficjalnym językiem spotkań będzie jęz. angielski.

Koszty

Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

Współorganizatorem giełdy jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, będąca jednym z polskich ośrodków Enterprise Europe Network.

Zarejestruj się już teraz! Termin rejestracji upływa 31 marca 2023 r.

Więcej informacji nt. spotkań udziela Monika Wysocka, monika_wysocka(at)parp.gov.pl

Czytaj dalej
nevada-post-1280x1280

Startupy z szansą na zaistnienie w USA!

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju po raz kolejny umożliwia polskim startupowcom spełnienie amerykańskiego snu i rozpoczęcie działalności na terenie stanu Nevada. Szuka młodych, ambitnych firm technologicznych, które przy wsparciu newadyjskich mentorów przejdą wartościową szkołę startupowego życia. Zyskają unikalne doświadczenie w zakresie skalowania biznesu na rynku amerykańskim, prowadzenia dialogu z wymagającymi inwestorami oraz nawiązywania relacji z kluczowymi partnerami. NCBR wydłużyło nabór w drugiej edycji NCBR-Nevada Acceleration Program (NCBR-NAP) do 1 lutego br.

NCBR-Nevada Acceleration Program, czyli NCBR-NAP, jest pierwszym ogólnopolskim działaniem akceleracyjnym, realizowanym na podstawie Memorandum o Współpracy pomiędzy Polską a stanem Nevada, adresowanym do firm z całej Polski. Celem tego przedsięwzięcia jest łączenie innowacyjnych ekosystemów Polski i stanu Nevada - poprzez akcelerację na rynku amerykańskim- wyłonionych w konkurencyjnej procedurze (selekcji), zarejestrowanych w Polsce, młodych firm technologicznych. Poprzez „młode firmy” NCBR rozumie takie, których data wpisu do rejestrów KRS/CEIDG na dzień złożenia wniosku do Centrum jest nie krótsza niż 6 miesięcy i nie dłuższa niż 3 lata.

Działanie akceleracyjne NCBR-NAP jest skierowane do ambitnych polskich przedsiębiorców o niezbyt długim stażu na rynku, ale posiadających duży potencjał i aspiracje globalnego rozwoju. Dzięki wspólnej inicjatywie z ekosystemem wsparcia start-upów w Nevadzie, NCBR już po raz drugi daje możliwość dostosowania swoich pomysłów biznesowych do wymagań rynku Nevady, a co za tym idzie, otwarcia działalności za oceanem i pozyskania nowych funduszy na rozwój działalności biznesowej na terenie USA.

Premiowane będą te start-upy, których obszary działalności wpisują się zarówno w Krajowe Inteligentne Specjalizacje, jak i w branże kluczowe dla gospodarki stanu Nevada. Wśród tych ostatnich są między innymi technologie wodne, systemy autonomiczne, inteligentne miasta, przechowywanie danych, przemysł wydobywczy czy branża hotelarsko-gastronomiczno-rozrywkowa.

Dla startupów, które mają jeszcze wątpliwości, czy aplikować, NCBR organizuje dzień informacyjny, który odbędzie się w czwartek 26 stycznia o godz. 9:30 w trybie online.

Eksperci NCBR opowiedzą o działaniu akceleracyjnym, jego poszczególnych etapach i warunkach przystąpienia. Zapisy na dzień informacyjny trwają do środy 25 stycznia do godziny 12:00.

Więcej o dniu informacyjnym: https://www.gov.pl/web/ncbr/spotkanie-informacyjne-ncbr-nap-ncbr-nevada

Więcej o programie NCBR-NAP: https://www.gov.pl/web/ncbr/inne-inicjatywy

Czytaj dalej
dihs

Europejskie centra innowacji cyfrowych

Europejskie Huby Innowacji Cyfrowych (EDIH) to punkty kompleksowej obsługi wspierające firmy w reagowaniu na wyzwania cyfrowe i zwiększaniu ich konkurencyjności.

Poprzez zapewnienie dostępu do wiedzy technicznej i testów, a także możliwość "testowania przed inwestowaniem", EDIH wspierają firmy w ulepszaniu procesów biznesowych/produkcyjnych, produktów lub usług z wykorzystaniem technologii cyfrowych. Świadczą one również usługi w zakresie innowacji, takie jak doradztwo w zakresie finansowania, szkolenia i rozwój umiejętności, które są kluczowe dla udanej transformacji cyfrowej. Pod uwagę brane są również kwestie środowiskowe, w szczególności w odniesieniu do wykorzystania technologii cyfrowych na rzecz zrównoważonego rozwoju i cyrkularności.

EDIH łączą korzyści wynikające z obecności w regionie z możliwościami, jakie daje sieć ogólnoeuropejska. Obecność w regionie sprawia, że są one dobrze przygotowane do świadczenia usług, których potrzebują lokalne przedsiębiorstwa, za pośrednictwem lokalnego języka i ekosystemu innowacji. Europejski zasięg sieci ułatwia wymianę najlepszych praktyk między hubami w różnych krajach, a także świadczenie specjalistycznych usług w różnych regionach, gdy potrzebne umiejętności nie są dostępne lokalnie.

Sieć EDIH będzie wspierana przez Akcelerator transformacji cyfrowej - Digital Transformation Accelerator (DTA). DTA wspiera Komisję Europejską w budowaniu prężnej społeczności hubów i innych zainteresowanych stron. W tym celu DTA wspiera działania związane z tworzeniem sieci, współpracą i transferem wiedzy pomiędzy EDIH, MŚP i firmami o średniej kapitalizacji, sektorem publicznym oraz innymi odpowiednimi zainteresowanymi stronami i inicjatywami. DTA będzie zarządzać obecnością sieci w Internecie, udostępniając odpowiednią platformę oprogramowania i narzędzia oraz włączając aktualny internetowy katalog EDIH.

Ponadto DTA będzie oceniać działanie sieci EDIH, mierząc wpływ EDIH na dojrzałość cyfrową wspieranych przez nie organizacji. W tym celu Wspólne Centrum Badawcze Komisji Europejskiej opracowało narzędzie oceny dojrzałości cyfrowej, które będzie wykorzystywane przez wszystkie EDIH do pomiaru postępów w zakresie dojrzałości cyfrowej klientów EDIH. DTA będzie wspierać EDIH we wprowadzaniu i stosowaniu tego narzędzia.

Wiele europejskich ośrodków innowacji cyfrowej (EDIH) opiera się na istniejących klastrach lub obejmuje organizacje wchodzące w skład konsorcjów Enterprise Europe Network (EEN). Strategia MŚP zobowiązuje również do rozbudowy Digital Innovation Hubs w połączeniu ze Startup Europe i EEN oraz zapewnienia płynnych usług w ramach lokalnych i regionalnych ekosystemów.

Czytaj dalej
zdjecie-na-strone

REKRUTACJA DO PROJEKTU: "Drony, czyli Industrie 4.0 dla ochrony środowiska/Drohnen oder Industrie 4.0 für den Umweltschutz" projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Programu Współpracy INTERREG VA Brandenburgia Polska 2014 - 2020 oraz Budżetu Państwa

Fundacja GOT PNP ogłasza rozpoczęcie procedury rekrutacyjnej do projektu "Drony, czyli Industrie 4.0 dla ochrony środowiska/Drohnen oder Industrie 4.0 für den Umweltschutz"

Głównymi celami projektu są: integracja społeczna, wymiana doświadczeń oraz nawiązanie ścisłej współpracy w zakresie wdrażania nowoczesnego oraz innowacyjnego, dualnego systemu edukacji dzieci i młodzieży, z wykorzystaniem najnowszych narzędzi oraz technologii.

Czytaj dalej
startup-nowy

Wystartuj ze start-upem

Masz innowacyjny pomysł na biznes, ale brak Ci doświadczenia, wiedzy, nie masz odwagi lub nie wiesz od czego zacząć? Zrób pierwszy krok i postaw na rozwój z Gorzowskim Ośrodkiem Technologicznym. Rusza kolejny nabór do Inkubatora Przedsiębiorczości, a wraz z nim konkurs Start-up 1.0.

Czytaj dalej