Klub Młodego Wynalazcy

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA LABORATORYJNE
Z CHEMII, BIOLOGII, GENETYKI, FIZYKI, CYBERNETYKI, ENERGII ODNAWIALNEJ

Ideą Klubu Młodego Wynalazcy jest:

Rozwijanie wiedzy i wyobraźni wśród dzieci i młodzieży, poprzez praktyczne zajęcia oraz kreatywną zabawę.

W ramach prowadzonych zajęć, doświadczona kadra naukowców – praktyków opracowała katalog eksperymentów i doświadczeń pogłębiający więdzę z  z dziedziny chemii, biologii i fizyki,  odkrywający sekrety kosmetologii oraz metod detektywistycznych. Nasi podopieczni, nie tylko rozwijają swoje zainteresowania, przygotowują się do kolejnych etapów nauczania, ale przede wszystkim ... miło spędzają czas.

Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę.

Benjamin Franklin

Zajęcia

Najmłodsi (przedszkole, klasa 0-6)

Dwutlenek węgla C02

Kilka doświadczeń, które pokazują w jaki sposób można otrzymać ten gaz i jakie są jego właściwości.

Zielono mi

Dzieci dowiedzą się m.in. w jaki sposób transportowane są substancje odżywcze w roślinie. Wykonają "Zieloną laurkę" z użyciem samodzielnie wykonanego kleju do papieru.

Odkrywamy kolorową chemię

Najmłodsi dowiedzą się czym właściwie jest chemia i jak dużo kryje w sobie magicznych kolorów.

Trzy stany skupienia

M.in. wykonanie niesamowitej substancji, która zachowuje się jak ciało stałe albo ciecz. Dzieci dowiedzą się jakie stany skupienia występują w przyrodzie.

Glutki "Slimy"

Tworzenie kolorowych, strzelających i balonowych glutków. Dla uczestników zajęć dodatkowa niespodzianka.

Dzieci (klasa 1-6)

Zjawiskowa fizyka

Dzieci poznają proste prawa fizyki. Dowiedzą się co to jest ciśnienie i gdzie to zjawisko występuje w życiu codziennym. Dodatkowo dla uczestników przygotowaliśmy niespodziankę.

Magnetyczny zestaw

Uczestnicy zamienią balon w magnes oraz odkryją jaka siła się za tym kryje. Zapytamy dzieci czy wiedzą dlaczego wszystko spada ? Poznają co to jest grawitacja.

pH nie jedno ma imię

Uczestnicy zajęć dowiedzą się co to jest pH, w jaki sposób się je mierzy, a także czym jest odczyn roztworu i jak się go określa.

Młodzież (klasa 4-8/szkoła średnia)

Poznajemy substancje i ich właąciwości

Podczas tych doświadczeń, uczniowie dowiedzą się od czego zależy rozpuszczalność substancji. Zapoznamy również uczniów z takimi pojęciami jak krystalizacja i sączenie.

Odkrywamy świat poprzez obiektyw mikroskopu

Omówienie zasad pracy z mikroskopem, oraz z jakich elementów jest zbudowany. Uczniowie naucza się przygotowywać preparat do obserwacji, a także odkryją jakie mikroorganizmy żyją w kropli wody.

Poznajemy tajemnice związków budujących komórkę

Poznawanie związków białka, tłuszczy oraz cukrów. Wykrywanie za pomocą mikroskopu m.in. lipidów, białek w materiale roślinnym.

Kosmetologia

Uczestnicy nauczą się jak przygotować z naturalnych komponentów m.in. kulę do kąpieli, błyszczyk do ust, puder lekki. Dowiedzą się jakie właściwości mają składniki, z których wykonane są kosmetyki. Dla uczniów dodatkowa niespodzianka.

Inne oferty

kolonialato2020

Urodzinki w klubie młodego wynalazcy

urodzinki

Urodzinki w klubie młodego wynalazcy